3F Superligaen 2019/2020

Grundspil

#
Klub
Kp
V
U
T
M+
M-
+/-
Pt
1
v v v t v
26
21
2
3
42
14
28
65
2
u v t v v
26
18
2
6
47
29
18
56
3
v u t v v
26
14
5
7
42
28
14
47
4
t v u v t
26
13
3
10
47
37
10
42
5
v v u v t
26
12
5
9
48
35
13
41
6
v t v u t
26
11
5
10
44
33
11
38
7
u v t t t
26
10
5
11
39
35
4
35
8
t t v v v
26
10
4
12
25
44
-19
34
9
u u u t v
26
9
6
11
34
30
4
33
10
v t t t u
26
9
5
12
31
45
-14
32
11
t t u t u
26
6
9
11
31
44
-13
27
12
t u u v u
26
3
14
9
25
35
-10
23
13
t t u u t
26
4
6
16
22
44
-22
18
14
u u v t u
26
3
7
16
31
55
-24
16

Mesterspil

#
Klub
Kp
V
U
T
M+
M-
+/-
Pt
1
v t v u t
36
26
4
6
61
29
32
82
2
t u t v v
36
21
5
10
58
42
16
68
3
t v v u t
36
19
7
10
58
41
17
64
4
v u t u v
36
16
8
12
56
42
14
56
5
v u v t v
36
16
6
14
54
44
10
54
6
t u t u t
36
13
8
15
59
54
5
47

Pulje 1

#
Klub
Kp
V
U
T
M+
M-
+/-
Pt
1
v v v u t
32
12
7
13
43
42
1
43
2
t v v u u
32
9
11
12
37
49
-12
38
3
u t t t u
32
9
7
16
34
54
-20
34
4
u t t v v
32
6
8
18
43
59
-16
26

Pulje 2

#
Klub
Kp
V
U
T
M+
M-
+/-
Pt
1
u u v v v
32
13
7
12
36
50
-14
46
2
v u t v v
32
13
6
13
51
45
6
45
3
t v v t t
32
5
15
12
35
48
-13
30
4
u t t t t
32
5
7
20
32
58
-26
22
Kvalificeret til Champions League 2020/2021: FC Midtjylland (kval)
Kvalificeret til Europa League 2020/2021: FC København, AGF og SønderjyskE (kval)
Nedrykker: Silkeborg IF, Esbjerg fB, Hobro IK

Playoff
Runde 1
12/07/2019 19:00
FC Midtjylland
1 0
Esbjerg fB
12/07/2019 19:00
FC Midtjylland
1
0
Esbjerg fB
14/07/2019 12:00
SønderjyskE
2 1
Randers FC
14/07/2019 12:00
SønderjyskE
2
1
Randers FC
14/07/2019 14:00
AC Horsens
0 3
FC Nordsjælland
14/07/2019 14:00
AC Horsens
0
3
FC Nordsjælland
14/07/2019 14:00
Lyngby BK
2 0
AaB
14/07/2019 14:00
Lyngby BK
2
0
AaB
14/07/2019 16:00
OB
2 3
FC København
14/07/2019 16:00
OB
2
3
FC København
14/07/2019 18:00
Brøndby IF
3 0
Silkeborg IF
14/07/2019 18:00
Brøndby IF
3
0
Silkeborg IF
| Kampbilleder
15/07/2019 19:00
Hobro IK
1 1
AGF
15/07/2019 19:00
Hobro IK
1
1
AGF
Runde 2
19/07/2019 19:00
FC København
2 1
AGF
19/07/2019 19:00
FC København
2
1
AGF
| Kampbilleder
21/07/2019 12:00
Silkeborg IF
0 3
AC Horsens
21/07/2019 12:00
Silkeborg IF
0
3
AC Horsens
21/07/2019 14:00
AaB
1 1
SønderjyskE
21/07/2019 14:00
AaB
1
1
SønderjyskE
21/07/2019 14:00
Esbjerg fB
1 1
Hobro IK
21/07/2019 14:00
Esbjerg fB
1
1
Hobro IK
21/07/2019 16:00
Randers FC
2 2
Brøndby IF
21/07/2019 16:00
Randers FC
2
2
Brøndby IF
21/07/2019 18:00
FC Midtjylland
2 1
FC Nordsjælland
21/07/2019 18:00
FC Midtjylland
2
1
FC Nordsjælland
22/07/2019 19:00
OB
4 1
Lyngby BK
22/07/2019 19:00
OB
4
1
Lyngby BK
Runde 3
26/07/2019 19:00
Lyngby BK
0 3
SønderjyskE
26/07/2019 19:00
Lyngby BK
0
3
SønderjyskE
27/07/2019 17:30
AC Horsens
0 2
FC København
27/07/2019 17:30
AC Horsens
0
2
FC København
28/07/2019 12:00
Hobro IK
2 2
Randers FC
28/07/2019 12:00
Hobro IK
2
2
Randers FC
28/07/2019 14:00
FC Nordsjælland
2 0
Esbjerg fB
28/07/2019 14:00
FC Nordsjælland
2
0
Esbjerg fB
28/07/2019 16:00
AGF
0 1
FC Midtjylland
28/07/2019 16:00
AGF
0
1
FC Midtjylland
28/07/2019 18:00
Brøndby IF
3 2
OB
28/07/2019 18:00
Brøndby IF
3
2
OB
29/07/2019 19:00
AaB
3 1
Silkeborg IF
29/07/2019 19:00
AaB
3
1
Silkeborg IF
Runde 4
02/08/2019 19:00
Silkeborg IF
2 3
Hobro IK
02/08/2019 19:00
Silkeborg IF
2
3
Hobro IK
03/08/2019 16:00
SønderjyskE
1 2
FC København
03/08/2019 16:00
SønderjyskE
1
2
FC København
04/08/2019 12:00
Randers FC
3 1
FC Nordsjælland
04/08/2019 12:00
Randers FC
3
1
FC Nordsjælland
04/08/2019 14:00
Esbjerg fB
0 1
OB
04/08/2019 14:00
Esbjerg fB
0
1
OB
04/08/2019 16:00
Brøndby IF
1 2
AC Horsens
04/08/2019 16:00
Brøndby IF
1
2
AC Horsens
04/08/2019 18:00
FC Midtjylland
1 0
AaB
04/08/2019 18:00
FC Midtjylland
1
0
AaB
05/08/2019 19:00
Lyngby BK
2 1
AGF
05/08/2019 19:00
Lyngby BK
2
1
AGF
Runde 5
09/08/2019 18:00
FC København
2 0
Lyngby BK
09/08/2019 18:00
FC København
2
0
Lyngby BK
09/08/2019 20:00
OB
1 0
Randers FC
09/08/2019 20:00
OB
1
0
Randers FC
11/08/2019 12:00
FC Nordsjælland
2 2
Silkeborg IF
11/08/2019 12:00
FC Nordsjælland
2
2
Silkeborg IF
11/08/2019 14:00
AaB
4 0
Esbjerg fB
11/08/2019 14:00
AaB
4
0
Esbjerg fB
11/08/2019 16:00
AC Horsens
0 2
FC Midtjylland
11/08/2019 16:00
AC Horsens
0
2
FC Midtjylland
11/08/2019 18:00
Hobro IK
0 2
Brøndby IF
11/08/2019 18:00
Hobro IK
0
2
Brøndby IF
12/08/2019 19:00
SønderjyskE
0 0
AGF
12/08/2019 19:00
SønderjyskE
0
0
AGF
Runde 6
16/08/2019 18:00
Randers FC
0 1
FC København
16/08/2019 18:00
Randers FC
0
1
FC København
16/08/2019 20:00
FC Nordsjælland
2 0
OB
16/08/2019 20:00
FC Nordsjælland
2
0
OB
18/08/2019 12:00
Silkeborg IF
3 3
SønderjyskE
18/08/2019 12:00
Silkeborg IF
3
3
SønderjyskE
18/08/2019 14:00
Esbjerg fB
1 0
Lyngby BK
18/08/2019 14:00
Esbjerg fB
1
0
Lyngby BK
18/08/2019 16:00
FC Midtjylland
1 1
Hobro IK
18/08/2019 16:00
FC Midtjylland
1
1
Hobro IK
18/08/2019 18:00
Brøndby IF
2 1
AaB
18/08/2019 18:00
Brøndby IF
2
1
AaB
| Kampbilleder
19/08/2019 19:00
AGF
2 0
AC Horsens
19/08/2019 19:00
AGF
2
0
AC Horsens
Runde 7
23/08/2019 19:00
Hobro IK
0 0
OB
23/08/2019 19:00
Hobro IK
0
0
OB
25/08/2019 12:00
Lyngby BK
2 0
Randers FC
25/08/2019 12:00
Lyngby BK
2
0
Randers FC
25/08/2019 14:00
Esbjerg fB
2 2
Silkeborg IF
25/08/2019 14:00
Esbjerg fB
2
2
Silkeborg IF
25/08/2019 16:00
SønderjyskE
0 2
FC Midtjylland
25/08/2019 16:00
SønderjyskE
0
2
FC Midtjylland
25/08/2019 18:00
Brøndby IF
0 3
AGF
25/08/2019 18:00
Brøndby IF
0
3
AGF
25/08/2019 20:00
FC København
3 1
FC Nordsjælland
25/08/2019 20:00
FC København
3
1
FC Nordsjælland
26/08/2019 19:00
AC Horsens
0 5
AaB
26/08/2019 19:00
AC Horsens
0
5
AaB
Runde 8
30/08/2019 19:00
OB
0 0
SønderjyskE
30/08/2019 19:00
OB
0
0
SønderjyskE
31/08/2019 16:00
FC Nordsjælland
2 1
Hobro IK
31/08/2019 16:00
FC Nordsjælland
2
1
Hobro IK
01/09/2019 12:00
AGF
1 0
Esbjerg fB
01/09/2019 12:00
AGF
1
0
Esbjerg fB
01/09/2019 14:00
AC Horsens
2 1
Lyngby BK
01/09/2019 14:00
AC Horsens
2
1
Lyngby BK
01/09/2019 14:00
Randers FC
2 0
Silkeborg IF
01/09/2019 14:00
Randers FC
2
0
Silkeborg IF
01/09/2019 16:00
AaB
1 0
FC København
01/09/2019 16:00
AaB
1
0
FC København
01/09/2019 18:00
FC Midtjylland
1 0
Brøndby IF
01/09/2019 18:00
FC Midtjylland
1
0
Brøndby IF
Runde 9
13/09/2019 19:00
SønderjyskE
0 0
AC Horsens
13/09/2019 19:00
SønderjyskE
0
0
AC Horsens
15/09/2019 12:00
AGF
3 0
AaB
15/09/2019 12:00
AGF
3
0
AaB
15/09/2019 14:00
Esbjerg fB
0 3
Randers FC
15/09/2019 14:00
Esbjerg fB
0
3
Randers FC
15/09/2019 14:00
Lyngby BK
0 3
FC Midtjylland
15/09/2019 14:00
Lyngby BK
0
3
FC Midtjylland
15/09/2019 16:00
Hobro IK
2 1
FC København
15/09/2019 16:00
Hobro IK
2
1
FC København
15/09/2019 18:00
Brøndby IF
4 2
FC Nordsjælland
15/09/2019 18:00
Brøndby IF
4
2
FC Nordsjælland
16/09/2019 19:00
Silkeborg IF
0 3
OB
16/09/2019 19:00
Silkeborg IF
0
3
OB
Runde 10
20/09/2019 19:00
OB
1 2
AGF
20/09/2019 19:00
OB
1
2
AGF
22/09/2019 12:00
Hobro IK
1 1
SønderjyskE
22/09/2019 12:00
Hobro IK
1
1
SønderjyskE
22/09/2019 14:00
FC Nordsjælland
2 1
AaB
22/09/2019 14:00
FC Nordsjælland
2
1
AaB
22/09/2019 14:00
Silkeborg IF
2 3
Lyngby BK
22/09/2019 14:00
Silkeborg IF
2
3
Lyngby BK
22/09/2019 16:00
Esbjerg fB
3 1
Brøndby IF
22/09/2019 16:00
Esbjerg fB
3
1
Brøndby IF
22/09/2019 18:00
FC København
0 0
FC Midtjylland
22/09/2019 18:00
FC København
0
0
FC Midtjylland
| Kampbilleder
23/09/2019 19:00
Randers FC
2 1
AC Horsens
23/09/2019 19:00
Randers FC
2
1
AC Horsens
Runde 11
27/09/2019 19:00
Lyngby BK
2 1
Hobro IK
27/09/2019 19:00
Lyngby BK
2
1
Hobro IK
28/09/2019 17:00
FC København
4 2
Silkeborg IF
28/09/2019 17:00
FC København
4
2
Silkeborg IF
29/09/2019 12:00
AGF
3 1
FC Nordsjælland
29/09/2019 12:00
AGF
3
1
FC Nordsjælland
29/09/2019 14:00
AaB
0 3
Randers FC
29/09/2019 14:00
AaB
0
3
Randers FC
29/09/2019 16:00
FC Midtjylland
0 1
OB
29/09/2019 16:00
FC Midtjylland
0
1
OB
29/09/2019 18:00
SønderjyskE
2 1
Brøndby IF
29/09/2019 18:00
SønderjyskE
2
1
Brøndby IF
30/09/2019 19:00
AC Horsens
1 1
Esbjerg fB
30/09/2019 19:00
AC Horsens
1
1
Esbjerg fB
Runde 12
04/10/2019 19:00
FC Nordsjælland
1 1
Lyngby BK
04/10/2019 19:00
FC Nordsjælland
1
1
Lyngby BK
05/10/2019 16:00
Hobro IK
0 2
AaB
05/10/2019 16:00
Hobro IK
0
2
AaB
06/10/2019 12:00
Esbjerg fB
1 2
SønderjyskE
06/10/2019 12:00
Esbjerg fB
1
2
SønderjyskE
06/10/2019 14:00
Brøndby IF
3 1
FC København
06/10/2019 14:00
Brøndby IF
3
1
FC København
06/10/2019 14:00
OB
3 0
AC Horsens
06/10/2019 14:00
OB
3
0
AC Horsens
06/10/2019 16:00
Randers FC
2 0
AGF
06/10/2019 16:00
Randers FC
2
0
AGF
06/10/2019 18:00
Silkeborg IF
1 2
FC Midtjylland
06/10/2019 18:00
Silkeborg IF
1
2
FC Midtjylland
Runde 13
18/10/2019 19:00
AaB
1 0
OB
18/10/2019 19:00
AaB
1
0
OB
20/10/2019 12:00
AC Horsens
1 0
Hobro IK
20/10/2019 12:00
AC Horsens
1
0
Hobro IK
20/10/2019 14:00
AGF
3 4
Silkeborg IF
20/10/2019 14:00
AGF
3
4
Silkeborg IF
20/10/2019 14:00
SønderjyskE
1 4
FC Nordsjælland
20/10/2019 14:00
SønderjyskE
1
4
FC Nordsjælland
20/10/2019 16:00
FC København
3 1
Esbjerg fB
20/10/2019 16:00
FC København
3
1
Esbjerg fB
20/10/2019 18:00
Lyngby BK
0 3
Brøndby IF
20/10/2019 18:00
Lyngby BK
0
3
Brøndby IF
21/10/2019 19:00
FC Midtjylland
2 1
Randers FC
21/10/2019 19:00
FC Midtjylland
2
1
Randers FC
Runde 14
25/10/2019 19:00
Esbjerg fB
1 2
FC Midtjylland
25/10/2019 19:00
Esbjerg fB
1
2
FC Midtjylland
27/10/2019 12:00
Hobro IK
1 1
Silkeborg IF
27/10/2019 12:00
Hobro IK
1
1
Silkeborg IF
27/10/2019 14:00
Lyngby BK
2 1
AC Horsens
27/10/2019 14:00
Lyngby BK
2
1
AC Horsens
27/10/2019 14:00
OB
3 1
FC Nordsjælland
27/10/2019 14:00
OB
3
1
FC Nordsjælland
27/10/2019 16:00
Brøndby IF
5 2
Randers FC
27/10/2019 16:00
Brøndby IF
5
2
Randers FC
27/10/2019 18:00
SønderjyskE
1 3
AaB
27/10/2019 18:00
SønderjyskE
1
3
AaB
28/10/2019 19:00
AGF
1 2
FC København
28/10/2019 19:00
AGF
1
2
FC København
Runde 15
01/11/2019 19:00
Esbjerg fB
1 1
AC Horsens
01/11/2019 19:00
Esbjerg fB
1
1
AC Horsens
03/11/2019 12:00
Randers FC
2 1
Lyngby BK
03/11/2019 12:00
Randers FC
2
1
Lyngby BK
03/11/2019 14:00
OB
2 1
Hobro IK
03/11/2019 14:00
OB
2
1
Hobro IK
03/11/2019 14:00
FC Nordsjælland
0 1
AGF
03/11/2019 14:00
FC Nordsjælland
0
1
AGF
03/11/2019 16:00
AaB
0 1
FC Midtjylland
03/11/2019 16:00
AaB
0
1
FC Midtjylland
03/11/2019 18:00
FC København
3 0
SønderjyskE
03/11/2019 18:00
FC København
3
0
SønderjyskE
04/11/2019 19:00
Silkeborg IF
0 1
Brøndby IF
04/11/2019 19:00
Silkeborg IF
0
1
Brøndby IF
Runde 16
08/11/2019 19:00
Randers FC
3 3
AaB
08/11/2019 19:00
Randers FC
3
3
AaB
09/11/2019 16:00
AC Horsens
2 1
Silkeborg IF
09/11/2019 16:00
AC Horsens
2
1
Silkeborg IF
10/11/2019 12:00
Hobro IK
2 2
FC Nordsjælland
10/11/2019 12:00
Hobro IK
2
2
FC Nordsjælland
10/11/2019 14:00
Lyngby BK
4 3
OB
10/11/2019 14:00
Lyngby BK
4
3
OB
10/11/2019 14:00
AGF
4 2
SønderjyskE
10/11/2019 14:00
AGF
4
2
SønderjyskE
10/11/2019 16:00
Brøndby IF
2 1
Esbjerg fB
10/11/2019 16:00
Brøndby IF
2
1
Esbjerg fB
10/11/2019 18:00
FC Midtjylland
4 1
FC København
10/11/2019 18:00
FC Midtjylland
4
1
FC København
Runde 17
22/11/2019 19:00
FC Nordsjælland
3 0
Randers FC
22/11/2019 19:00
FC Nordsjælland
3
0
Randers FC
| Kampbilleder
24/11/2019 12:00
SønderjyskE
2 2
Lyngby BK
24/11/2019 12:00
SønderjyskE
2
2
Lyngby BK
24/11/2019 14:00
AaB
4 0
AC Horsens
24/11/2019 14:00
AaB
4
0
AC Horsens
24/11/2019 14:00
Silkeborg IF
1 2
Esbjerg fB
24/11/2019 14:00
Silkeborg IF
1
2
Esbjerg fB
24/11/2019 16:00
FC København
2 1
Hobro IK
24/11/2019 16:00
FC København
2
1
Hobro IK
24/11/2019 18:00
AGF
2 1
Brøndby IF
24/11/2019 18:00
AGF
2
1
Brøndby IF
25/11/2019 19:00
OB
1 2
FC Midtjylland
25/11/2019 19:00
OB
1
2
FC Midtjylland
Runde 18
29/11/2019 19:00
Lyngby BK
1 1
FC Nordsjælland
29/11/2019 19:00
Lyngby BK
1
1
FC Nordsjælland
01/12/2019 11:45
FC København
2 1
Brøndby IF
01/12/2019 11:45
FC København
2
1
Brøndby IF
01/12/2019 12:00
Randers FC
3 0
SønderjyskE
01/12/2019 12:00
Randers FC
3
0
SønderjyskE
01/12/2019 14:00
AC Horsens
2 1
OB
01/12/2019 14:00
AC Horsens
2
1
OB
01/12/2019 16:00
Esbjerg fB
1 2
AGF
01/12/2019 16:00
Esbjerg fB
1
2
AGF
01/12/2019 18:00
AaB
1 1
Hobro IK
01/12/2019 18:00
AaB
1
1
Hobro IK
02/12/2019 19:00
FC Midtjylland
2 1
Silkeborg IF
02/12/2019 19:00
FC Midtjylland
2
1
Silkeborg IF
Runde 19
06/12/2019 19:00
Hobro IK
0 0
AC Horsens
06/12/2019 19:00
Hobro IK
0
0
AC Horsens
08/12/2019 12:00
Silkeborg IF
2 1
Randers FC
08/12/2019 12:00
Silkeborg IF
2
1
Randers FC
08/12/2019 14:00
AGF
1 1
Lyngby BK
08/12/2019 14:00
AGF
1
1
Lyngby BK
08/12/2019 14:00
SønderjyskE
2 1
Esbjerg fB
08/12/2019 14:00
SønderjyskE
2
1
Esbjerg fB
08/12/2019 16:00
FC Nordsjælland
0 1
FC København
08/12/2019 16:00
FC Nordsjælland
0
1
FC København
| Kampbilleder
08/12/2019 18:00
Brøndby IF
1 2
FC Midtjylland
08/12/2019 18:00
Brøndby IF
1
2
FC Midtjylland
09/12/2019 19:00
OB
0 0
AaB
09/12/2019 19:00
OB
0
0
AaB
Runde 20
13/12/2019 19:00
AaB
1 3
FC Nordsjælland
13/12/2019 19:00
AaB
1
3
FC Nordsjælland
15/12/2019 12:00
AC Horsens
2 1
SønderjyskE
15/12/2019 12:00
AC Horsens
2
1
SønderjyskE
15/12/2019 14:00
Lyngby BK
1 0
Silkeborg IF
15/12/2019 14:00
Lyngby BK
1
0
Silkeborg IF
15/12/2019 14:00
Randers FC
3 0
Esbjerg fB
15/12/2019 14:00
Randers FC
3
0
Esbjerg fB
15/12/2019 16:00
Brøndby IF
1 1
Hobro IK
15/12/2019 16:00
Brøndby IF
1
1
Hobro IK
| Kampbilleder
15/12/2019 18:00
FC Midtjylland
1 3
AGF
15/12/2019 18:00
FC Midtjylland
1
3
AGF
16/12/2019 19:00
FC København
2 1
OB
16/12/2019 19:00
FC København
2
1
OB
| Kampbilleder
Runde 21
28/05/2019 19:00
AGF
1 1
Randers FC
28/05/2019 19:00
AGF
1
1
Randers FC
14/02/2020 19:00
Esbjerg fB
1 0
FC København
14/02/2020 19:00
Esbjerg fB
1
0
FC København
16/02/2020 12:00
SønderjyskE
3 1
Hobro IK
16/02/2020 12:00
SønderjyskE
3
1
Hobro IK
16/02/2020 14:00
Silkeborg IF
0 2
AaB
16/02/2020 14:00
Silkeborg IF
0
2
AaB
16/02/2020 18:00
OB
0 2
Brøndby IF
16/02/2020 18:00
OB
0
2
Brøndby IF
17/02/2020 19:00
FC Midtjylland
2 0
Lyngby BK
17/02/2020 19:00
FC Midtjylland
2
0
Lyngby BK
19/02/2020 18:30
FC Nordsjælland
6 0
AC Horsens
19/02/2020 18:30
FC Nordsjælland
6
0
AC Horsens
| Kampbilleder
Runde 22
21/02/2020 19:00
Hobro IK
0 2
FC Midtjylland
21/02/2020 19:00
Hobro IK
0
2
FC Midtjylland
23/02/2020 12:00
FC Nordsjælland
2 1
SønderjyskE
23/02/2020 12:00
FC Nordsjælland
2
1
SønderjyskE
23/02/2020 14:00
Randers FC
0 0
OB
23/02/2020 14:00
Randers FC
0
0
OB
23/02/2020 14:00
Lyngby BK
2 0
Esbjerg fB
23/02/2020 14:00
Lyngby BK
2
0
Esbjerg fB
23/02/2020 16:00
Silkeborg IF
1 1
FC København
23/02/2020 16:00
Silkeborg IF
1
1
FC København
23/02/2020 18:00
AaB
3 2
Brøndby IF
23/02/2020 18:00
AaB
3
2
Brøndby IF
24/02/2020 19:00
AC Horsens
1 2
AGF
24/02/2020 19:00
AC Horsens
1
2
AGF
Runde 23
28/02/2020 19:00
AGF
0 0
Hobro IK
28/02/2020 19:00
AGF
0
0
Hobro IK
29/02/2020 16:00
Esbjerg fB
1 2
FC Nordsjælland
29/02/2020 16:00
Esbjerg fB
1
2
FC Nordsjælland
01/03/2020 12:00
AC Horsens
1 2
Randers FC
01/03/2020 12:00
AC Horsens
1
2
Randers FC
01/03/2020 14:00
OB
1 1
Silkeborg IF
01/03/2020 14:00
OB
1
1
Silkeborg IF
01/03/2020 16:00
Brøndby IF
1 0
Lyngby BK
01/03/2020 16:00
Brøndby IF
1
0
Lyngby BK
| Kampbilleder
01/03/2020 18:00
FC København
3 2
AaB
01/03/2020 18:00
FC København
3
2
AaB
02/03/2020 19:00
FC Midtjylland
3 0
SønderjyskE
02/03/2020 19:00
FC Midtjylland
3
0
SønderjyskE
Runde 24
08/03/2020 12:00
Hobro IK
1 1
Esbjerg fB
08/03/2020 12:00
Hobro IK
1
1
Esbjerg fB
08/03/2020 14:00
SønderjyskE
1 1
OB
08/03/2020 14:00
SønderjyskE
1
1
OB
08/03/2020 14:00
AaB
3 0
Lyngby BK
08/03/2020 14:00
AaB
3
0
Lyngby BK
08/03/2020 16:00
FC København
0 1
AC Horsens
08/03/2020 16:00
FC København
0
1
AC Horsens
08/03/2020 18:00
FC Nordsjælland
2 2
Brøndby IF
08/03/2020 18:00
FC Nordsjælland
2
2
Brøndby IF
08/03/2020 20:00
Randers FC
0 2
FC Midtjylland
08/03/2020 20:00
Randers FC
0
2
FC Midtjylland
09/03/2020 19:00
Silkeborg IF
2 1
AGF
09/03/2020 19:00
Silkeborg IF
2
1
AGF
Runde 25
29/05/2020 19:00
Silkeborg IF
0 2
FC Nordsjælland
29/05/2020 19:00
Silkeborg IF
0
2
FC Nordsjælland
31/05/2020 18:00
Esbjerg fB
1 1
AaB
31/05/2020 18:00
Esbjerg fB
1
1
AaB
01/06/2020 14:00
Randers FC
0 1
Hobro IK
01/06/2020 14:00
Randers FC
0
1
Hobro IK
01/06/2020 16:00
FC Midtjylland
0 1
AC Horsens
01/06/2020 16:00
FC Midtjylland
0
1
AC Horsens
01/06/2020 18:00
Lyngby BK
1 4
FC København
01/06/2020 18:00
Lyngby BK
1
4
FC København
| Kampbilleder
01/06/2020 20:00
AGF
1 0
OB
01/06/2020 20:00
AGF
1
0
OB
02/06/2020 19:00
Brøndby IF
1 0
SønderjyskE
02/06/2020 19:00
Brøndby IF
1
0
SønderjyskE
Runde 26
07/06/2020 17:00
FC København
2 1
Randers FC
07/06/2020 17:00
FC København
2
1
Randers FC
07/06/2020 17:00
SønderjyskE
2 2
Silkeborg IF
07/06/2020 17:00
SønderjyskE
2
2
Silkeborg IF
07/06/2020 17:00
AaB
2 3
AGF
07/06/2020 17:00
AaB
2
3
AGF
07/06/2020 17:00
OB
3 1
Esbjerg fB
07/06/2020 17:00
OB
3
1
Esbjerg fB
07/06/2020 17:00
AC Horsens
3 2
Brøndby IF
07/06/2020 17:00
AC Horsens
3
2
Brøndby IF
07/06/2020 17:00
FC Nordsjælland
0 1
FC Midtjylland
07/06/2020 17:00
FC Nordsjælland
0
1
FC Midtjylland
| Kampbilleder
07/06/2020 17:00
Hobro IK
2 2
Lyngby BK
07/06/2020 17:00
Hobro IK
2
2
Lyngby BK
Runde 27
12/06/2020 19:00
Esbjerg fB
4 2
Randers FC
12/06/2020 19:00
Esbjerg fB
4
2
Randers FC
13/06/2020 17:00
Hobro IK
1 1
AC Horsens
13/06/2020 17:00
Hobro IK
1
1
AC Horsens
14/06/2020 14:00
AaB
0 2
FC Midtjylland
14/06/2020 14:00
AaB
0
2
FC Midtjylland
14/06/2020 16:00
SønderjyskE
1 0
Lyngby BK
14/06/2020 16:00
SønderjyskE
1
0
Lyngby BK
14/06/2020 18:00
FC Nordsjælland
1 1
FC København
14/06/2020 18:00
FC Nordsjælland
1
1
FC København
14/06/2020 20:00
Brøndby IF
0 0
AGF
14/06/2020 20:00
Brøndby IF
0
0
AGF
15/06/2020 19:00
Silkeborg IF
6 0
OB
15/06/2020 19:00
Silkeborg IF
6
0
OB
Runde 28
16/06/2020 18:00
AC Horsens
2 2
Esbjerg fB
16/06/2020 18:00
AC Horsens
2
2
Esbjerg fB
16/06/2020 20:00
Randers FC
4 0
Hobro IK
16/06/2020 20:00
Randers FC
4
0
Hobro IK
17/06/2020 18:00
AGF
2 1
FC Nordsjælland
17/06/2020 18:00
AGF
2
1
FC Nordsjælland
17/06/2020 20:00
FC København
2 0
AaB
17/06/2020 20:00
FC København
2
0
AaB
| Kampbilleder
18/06/2020 18:00
OB
2 0
SønderjyskE
18/06/2020 18:00
OB
2
0
SønderjyskE
18/06/2020 18:00
Lyngby BK
0 0
Silkeborg IF
18/06/2020 18:00
Lyngby BK
0
0
Silkeborg IF
18/06/2020 20:00
FC Midtjylland
0 0
Brøndby IF
18/06/2020 20:00
FC Midtjylland
0
0
Brøndby IF
Runde 29
20/06/2020 13:00
AC Horsens
0 0
Randers FC
20/06/2020 13:00
AC Horsens
0
0
Randers FC
20/06/2020 18:00
AaB
0 4
FC Nordsjælland
20/06/2020 18:00
AaB
0
4
FC Nordsjælland
21/06/2020 14:00
Silkeborg IF
1 2
SønderjyskE
21/06/2020 14:00
Silkeborg IF
1
2