3F Superligaen 2018/2019

Grundspil

#
Klub
Kp
V
U
T
M+
M-
+/-
Pt
1
v u v u v
26
19
4
3
65
23
42
61
2
v v u v v
26
18
6
2
62
26
36
60
3
v v v v v
26
12
6
8
35
31
4
42
4
t v t u v
26
11
5
10
44
40
4
38
5
v t v t v
26
11
5
10
32
35
-3
38
6
t v u u v
26
9
9
8
38
35
3
36
7
v v u u v
26
9
9
8
42
39
3
36
8
t t t v t
26
9
7
10
29
34
-5
34
9
v t u t t
26
7
10
9
31
34
-3
31
10
v t t t t
26
8
7
11
31
45
-14
31
11
t t v v t
26
7
7
12
30
37
-7
28
12
t u u u t
26
5
7
14
24
41
-17
22
13
t v u t t
26
5
6
15
22
45
-23
21
14
t t t u t
26
4
8
14
22
42
-20
20

Mesterspil

#
Klub
Kp
V
U
T
M+
M-
+/-
Pt
1
v v t t t
36
26
4
6
86
37
49
82
2
v t v t t
36
21
8
7
76
43
33
71
3
v u t v v
36
16
8
12
45
47
-2
56
4
t t v v v
36
15
7
14
60
52
8
52
5
t v v u t
36
14
10
12
48
48
0
52
6
t u t u v
36
10
14
12
52
54
-2
44

Pulje 1

#
Klub
Kp
V
U
T
M+
M-
+/-
Pt
1
v v v v v
32
12
11
9
46
40
6
47
2
t t t v v
32
9
8
15
37
45
-8
35
3
t t u t t
32
8
9
15
32
55
-23
33
4
v v u t t
32
6
10
16
34
53
-19
28

Pulje 2

#
Klub
Kp
V
U
T
M+
M-
+/-
Pt
1
u v v t u
32
12
9
11
35
39
-4
45
2
u t u v u
32
10
12
10
44
41
3
42
3
u v u t u
32
6
11
15
32
49
-17
29
4
u t t v u
32
6
9
17
31
55
-24
27
Kvalificeret til Champions League 2019/2020: FC København (kval)
Kvalificeret til Europa League 2019/2020: FC Midtjylland, Esbjerg fB og Brøndby IF (kval)
Nedrykker: Vejle BK og Vendsyssel FF

Playoff
Runde 1
13/07/2018 18:00
Vejle BK
3 1
Hobro IK
13/07/2018 18:00
Vejle BK
3
1
Hobro IK
13/07/2018 20:15
SønderjyskE
0 1
AaB
13/07/2018 20:15
SønderjyskE
0
1
AaB
14/07/2018 19:00
FC Midtjylland
0 0
AGF
14/07/2018 19:00
FC Midtjylland
0
0
AGF
15/07/2018 12:00
FC Nordsjælland
1 1
Esbjerg fB
15/07/2018 12:00
FC Nordsjælland
1
1
Esbjerg fB
15/07/2018 14:00
Vendsyssel FF
3 2
OB
15/07/2018 14:00
Vendsyssel FF
3
2
OB
16/07/2018 18:00
FC København
1 2
AC Horsens
16/07/2018 18:00
FC København
1
2
AC Horsens
16/07/2018 20:15
Randers FC
0 2
Brøndby IF
16/07/2018 20:15
Randers FC
0
2
Brøndby IF
Runde 2
20/07/2018 19:00
AaB
2 1
FC Midtjylland
20/07/2018 19:00
AaB
2
1
FC Midtjylland
21/07/2018 16:00
Esbjerg fB
2 3
Vendsyssel FF
21/07/2018 16:00
Esbjerg fB
2
3
Vendsyssel FF
22/07/2018 12:00
AC Horsens
1 1
Randers FC
22/07/2018 12:00
AC Horsens
1
1
Randers FC
22/07/2018 14:00
OB
2 2
SønderjyskE
22/07/2018 14:00
OB
2
2
SønderjyskE
22/07/2018 16:00
AGF
1 1
FC Nordsjælland
22/07/2018 16:00
AGF
1
1
FC Nordsjælland
22/07/2018 18:00
Brøndby IF
1 1
Vejle BK
22/07/2018 18:00
Brøndby IF
1
1
Vejle BK
23/07/2018 19:00
Hobro IK
0 3
FC København
23/07/2018 19:00
Hobro IK
0
3
FC København
Runde 3
22/07/2018 19:00
SønderjyskE
2 0
AC Horsens
22/07/2018 19:00
SønderjyskE
2
0
AC Horsens
28/07/2018 16:00
FC Midtjylland
3 1
Esbjerg fB
28/07/2018 16:00
FC Midtjylland
3
1
Esbjerg fB
29/07/2018 12:00
FC Nordsjælland
3 0
Vendsyssel FF
29/07/2018 12:00
FC Nordsjælland
3
0
Vendsyssel FF
29/07/2018 14:00
Randers FC
1 0
OB
29/07/2018 14:00
Randers FC
1
0
OB
29/07/2018 16:00
Hobro IK
1 2
Brøndby IF
29/07/2018 16:00
Hobro IK
1
2
Brøndby IF
29/07/2018 18:00
FC København
4 0
AaB
29/07/2018 18:00
FC København
4
0
AaB
30/07/2018 19:00
Vejle BK
1 1
AGF
30/07/2018 19:00
Vejle BK
1
1
AGF
Runde 4
03/08/2018 18:00
AGF
1 0
SønderjyskE
03/08/2018 18:00
AGF
1
0
SønderjyskE
04/08/2018 16:00
Esbjerg fB
3 3
Randers FC
04/08/2018 16:00
Esbjerg fB
3
3
Randers FC
04/08/2018 19:00
Vejle BK
1 3
FC Midtjylland
04/08/2018 19:00
Vejle BK
1
3
FC Midtjylland
05/08/2018 14:00
AC Horsens
2 2
Hobro IK
05/08/2018 14:00
AC Horsens
2
2
Hobro IK
05/08/2018 16:00
OB
0 1
FC København
05/08/2018 16:00
OB
0
1
FC København
05/08/2018 18:00
Brøndby IF
2 0
FC Nordsjælland
05/08/2018 18:00
Brøndby IF
2
0
FC Nordsjælland
06/08/2018 19:00
Vendsyssel FF
0 1
AaB
06/08/2018 19:00
Vendsyssel FF
0
1
AaB
Runde 5
10/08/2018 19:00
Vendsyssel FF
1 1
Vejle BK
10/08/2018 19:00
Vendsyssel FF
1
1
Vejle BK
11/08/2018 16:00
Hobro IK
3 2
OB
11/08/2018 16:00
Hobro IK
3
2
OB
12/08/2018 14:00
AaB
1 0
FC Nordsjælland
12/08/2018 14:00
AaB
1
0
FC Nordsjælland
12/08/2018 16:00
FC København
3 1
Brøndby IF
12/08/2018 16:00
FC København
3
1
Brøndby IF
12/08/2018 18:00
Randers FC
0 0
AGF
12/08/2018 18:00
Randers FC
0
0
AGF
12/08/2018 20:00
FC Midtjylland
3 0
AC Horsens
12/08/2018 20:00
FC Midtjylland
3
0
AC Horsens
13/08/2018 19:00
Esbjerg fB
1 0
SønderjyskE
13/08/2018 19:00
Esbjerg fB
1
0
SønderjyskE
Runde 6
17/08/2018 19:00
SønderjyskE
2 1
Vendsyssel FF
17/08/2018 19:00
SønderjyskE
2
1
Vendsyssel FF
19/08/2018 12:00
FC Nordsjælland
2 0
Vejle BK
19/08/2018 12:00
FC Nordsjælland
2
0
Vejle BK
19/08/2018 14:00
Randers FC
3 0
Hobro IK
19/08/2018 14:00
Randers FC
3
0
Hobro IK
19/08/2018 16:00
AGF
1 1
FC København
19/08/2018 16:00
AGF
1
1
FC København
19/08/2018 18:00
Brøndby IF
0 1
Esbjerg fB
19/08/2018 18:00
Brøndby IF
0
1
Esbjerg fB
19/08/2018 20:00
OB
1 1
FC Midtjylland
19/08/2018 20:00
OB
1
1
FC Midtjylland
20/08/2018 19:00
AC Horsens
0 0
AaB
20/08/2018 19:00
AC Horsens
0
0
AaB
Runde 7
24/08/2018 19:00
Hobro IK
0 2
AGF
24/08/2018 19:00
Hobro IK
0
2
AGF
26/08/2018 12:00
FC Nordsjælland
0 1
AC Horsens
26/08/2018 12:00
FC Nordsjælland
0
1
AC Horsens
26/08/2018 14:00
Vejle BK
0 2
OB
26/08/2018 14:00
Vejle BK
0
2
OB
26/08/2018 16:00
Vendsyssel FF
1 2
Brøndby IF
26/08/2018 16:00
Vendsyssel FF
1
2
Brøndby IF
26/08/2018 18:00
FC København
3 2
SønderjyskE
26/08/2018 18:00
FC København
3
2
SønderjyskE
26/08/2018 20:00
FC Midtjylland
3 0
Randers FC
26/08/2018 20:00
FC Midtjylland
3
0
Randers FC
27/08/2018 19:00
AaB
0 1
Esbjerg fB
27/08/2018 19:00
AaB
0
1
Esbjerg fB
Runde 8
31/08/2018 19:00
AC Horsens
0 0
Vejle BK
31/08/2018 19:00
AC Horsens
0
0
Vejle BK
01/09/2018 16:00
SønderjyskE
1 1
Hobro IK
01/09/2018 16:00
SønderjyskE
1
1
Hobro IK
02/09/2018 12:00
OB
0 0
FC Nordsjælland
02/09/2018 12:00
OB
0
0
FC Nordsjælland
02/09/2018 14:00
Randers FC
2 2
AaB
02/09/2018 14:00
Randers FC
2
2
AaB
02/09/2018 16:00
Esbjerg fB
0 2
FC København
02/09/2018 16:00
Esbjerg fB
0
2
FC København
02/09/2018 18:00
AGF
1 1
Vendsyssel FF
02/09/2018 18:00
AGF
1
1
Vendsyssel FF
02/09/2018 20:00
Brøndby IF
2 2
FC Midtjylland
02/09/2018 20:00
Brøndby IF
2
2
FC Midtjylland
Runde 9
14/09/2018 19:00
Esbjerg fB
2 0
OB
14/09/2018 19:00
Esbjerg fB
2
0
OB
15/09/2018 16:00
FC Nordsjælland
4 1
Randers FC
15/09/2018 16:00
FC Nordsjælland
4
1
Randers FC
16/09/2018 12:00
Vendsyssel FF
1 1
Hobro IK
16/09/2018 12:00
Vendsyssel FF
1
1
Hobro IK
16/09/2018 14:00
AC Horsens
3 2
AGF
16/09/2018 14:00
AC Horsens
3
2
AGF
16/09/2018 16:00
Brøndby IF
2 4
SønderjyskE
16/09/2018 16:00
Brøndby IF
2
4
SønderjyskE
16/09/2018 18:00
FC Midtjylland
3 1
FC København
16/09/2018 18:00
FC Midtjylland
3
1
FC København
17/09/2018 19:00
AaB
1 1
Vejle BK
17/09/2018 19:00
AaB
1
1
Vejle BK
Runde 10
21/09/2018 19:00
Vejle BK
1 0
Esbjerg fB
21/09/2018 19:00
Vejle BK
1
0
Esbjerg fB
22/09/2018 16:00
Randers FC
2 0
Vendsyssel FF
22/09/2018 16:00
Randers FC
2
0
Vendsyssel FF
23/09/2018 12:00
SønderjyskE
0 0
FC Midtjylland
23/09/2018 12:00
SønderjyskE
0
0
FC Midtjylland
23/09/2018 14:00
Hobro IK
0 5
AaB
23/09/2018 14:00
Hobro IK
0
5
AaB
23/09/2018 16:00
FC København
2 1
FC Nordsjælland
23/09/2018 16:00
FC København
2
1
FC Nordsjælland
23/09/2018 18:00
AGF
3 2
Brøndby IF
23/09/2018 18:00
AGF
3
2
Brøndby IF
24/09/2018 19:00
OB
4 0
AC Horsens
24/09/2018 19:00
OB
4
0
AC Horsens
Runde 11
28/09/2018 19:00
Vejle BK
1 1
Randers FC
28/09/2018 19:00
Vejle BK
1
1
Randers FC
29/09/2018 16:00
FC Midtjylland
5 2
Hobro IK
29/09/2018 16:00
FC Midtjylland
5
2
Hobro IK
30/09/2018 12:00
Vendsyssel FF
2 1
FC København
30/09/2018 12:00
Vendsyssel FF
2
1
FC København
30/09/2018 14:00
Esbjerg fB
0 0
AGF
30/09/2018 14:00
Esbjerg fB
0
0
AGF
30/09/2018 16:00
AaB
0 1
OB
30/09/2018 16:00
AaB
0
1
OB
30/09/2018 18:00
Brøndby IF
1 2
AC Horsens
30/09/2018 18:00
Brøndby IF
1
2
AC Horsens
01/10/2018 19:00
FC Nordsjælland
4 1
SønderjyskE
01/10/2018 19:00
FC Nordsjælland
4
1
SønderjyskE
Runde 12
05/10/2018 19:00
SønderjyskE
3 0
Vejle BK
05/10/2018 19:00
SønderjyskE
3
0
Vejle BK
06/10/2018 16:00
OB
2 2
AGF
06/10/2018 16:00
OB
2
2
AGF
07/10/2018 12:00
Hobro IK
3 2
FC Nordsjælland
07/10/2018 12:00
Hobro IK
3
2
FC Nordsjælland
07/10/2018 14:00
AC Horsens
1 2
Esbjerg fB
07/10/2018 14:00
AC Horsens
1
2
Esbjerg fB
07/10/2018 16:00
FC København
4 0
Randers FC
07/10/2018 16:00
FC København
4
0
Randers FC
07/10/2018 18:00
AaB
1 3
Brøndby IF
07/10/2018 18:00
AaB
1
3
Brøndby IF
07/10/2018 20:00
FC Midtjylland
3 0
Vendsyssel FF
07/10/2018 20:00
FC Midtjylland
3
0
Vendsyssel FF
Runde 13
19/10/2018 19:00
Esbjerg fB
2 0
Hobro IK
19/10/2018 19:00
Esbjerg fB
2
0
Hobro IK
20/10/2018 16:00
FC Nordsjælland
1 4
FC Midtjylland
20/10/2018 16:00
FC Nordsjælland
1
4
FC Midtjylland
21/10/2018 12:00
Vendsyssel FF
0 1
AC Horsens
21/10/2018 12:00
Vendsyssel FF
0
1
AC Horsens
21/10/2018 14:00
Randers FC
1 1
SønderjyskE
21/10/2018 14:00
Randers FC
1
1
SønderjyskE
21/10/2018 16:00
Vejle BK
1 3
FC København
21/10/2018 16:00
Vejle BK
1
3
FC København
21/10/2018 18:00
AGF
2 2
AaB
21/10/2018 18:00
AGF
2
2
AaB
22/10/2018 19:00
Brøndby IF
1 1
OB
22/10/2018 19:00
Brøndby IF
1
1
OB
Runde 14
26/10/2018 19:00
SønderjyskE
0 0
OB
26/10/2018 19:00
SønderjyskE
0
0
OB
27/10/2018 16:00
AC Horsens
3 3
FC Nordsjælland
27/10/2018 16:00
AC Horsens
3
3
FC Nordsjælland
28/10/2018 12:00
Hobro IK
1 0
Vejle BK
28/10/2018 12:00
Hobro IK
1
0
Vejle BK
28/10/2018 14:00
Randers FC
0 2
Esbjerg fB
28/10/2018 14:00
Randers FC
0
2
Esbjerg fB
28/10/2018 16:00
FC København
4 2
AGF
28/10/2018 16:00
FC København
4
2
AGF
28/10/2018 18:00
AaB
0 1
Vendsyssel FF
28/10/2018 18:00
AaB
0
1
Vendsyssel FF
29/10/2018 19:00
FC Midtjylland
3 2
Brøndby IF
29/10/2018 19:00
FC Midtjylland
3
2
Brøndby IF
Runde 15
02/11/2018 18:00
OB
1 0
Hobro IK
02/11/2018 18:00
OB
1
0
Hobro IK
02/11/2018 20:00
Vendsyssel FF
2 3
SønderjyskE
02/11/2018 20:00
Vendsyssel FF
2
3
SønderjyskE
04/11/2018 12:30
Brøndby IF
0 1
FC København
04/11/2018 12:30
Brøndby IF
0
1
FC København
04/11/2018 14:30
FC Nordsjælland
1 1
AaB
04/11/2018 14:30
FC Nordsjælland
1
1
AaB
04/11/2018 16:30
AGF
0 2
Randers FC
04/11/2018 16:30
AGF
0
2
Randers FC
04/11/2018 18:30
Esbjerg fB
2 2
FC Midtjylland
04/11/2018 18:30
Esbjerg fB
2
2
FC Midtjylland
05/11/2018 19:00
Vejle BK
3 1
AC Horsens
05/11/2018 19:00
Vejle BK
3
1
AC Horsens
Runde 16
09/11/2018 19:00
Brøndby IF
2 0
AGF
09/11/2018 19:00
Brøndby IF
2
0
AGF
10/11/2018 16:00
AC Horsens
1 1
SønderjyskE
10/11/2018 16:00
AC Horsens
1
1
SønderjyskE
11/11/2018 12:00
Hobro IK
1 0
Vendsyssel FF
11/11/2018 12:00
Hobro IK
1
0
Vendsyssel FF
11/11/2018 14:00
Randers FC
1 1
FC Nordsjælland
11/11/2018 14:00
Randers FC
1
1
FC Nordsjælland
11/11/2018 16:00
AaB
1 1
FC København
11/11/2018 16:00
AaB
1
1
FC København
11/11/2018 18:00
FC Midtjylland
5 0
Vejle BK
11/11/2018 18:00
FC Midtjylland
5
0
Vejle BK
11/11/2018 20:00
OB
2 1
Esbjerg fB
11/11/2018 20:00
OB
2
1
Esbjerg fB
Runde 17
23/11/2018 19:00
Vejle BK
1 1
AaB
23/11/2018 19:00
Vejle BK
1
1
AaB
24/11/2018 16:00
Hobro IK
0 1
Randers FC
24/11/2018 16:00
Hobro IK
0
1
Randers FC
25/11/2018 12:00
Vendsyssel FF
1 1
Esbjerg fB
25/11/2018 12:00
Vendsyssel FF
1
1
Esbjerg fB
25/11/2018 14:00
FC Nordsjælland
1 3
OB
25/11/2018 14:00
FC Nordsjælland
1
3
OB
25/11/2018 16:00
SønderjyskE
0 2
Brøndby IF
25/11/2018 16:00
SønderjyskE
0
2
Brøndby IF
25/11/2018 18:00
FC København
2 1
FC Midtjylland
25/11/2018 18:00
FC København
2
1
FC Midtjylland
26/11/2018 19:00
AGF
1 2
AC Horsens
26/11/2018 19:00
AGF
1
2
AC Horsens
Runde 18
30/11/2018 19:00
Esbjerg fB
1 4
AaB
30/11/2018 19:00
Esbjerg fB
1
4
AaB
01/12/2018 16:00
OB
2 0
Vendsyssel FF
01/12/2018 16:00
OB
2
0
Vendsyssel FF
02/12/2018 12:00
SønderjyskE
1 2
FC Nordsjælland
02/12/2018 12:00
SønderjyskE
1
2
FC Nordsjælland
02/12/2018 14:00
Randers FC
1 2
FC Midtjylland
02/12/2018 14:00
Randers FC
1
2
FC Midtjylland
02/12/2018 16:00
AC Horsens
1 6
FC København
02/12/2018 16:00
AC Horsens
1
6
FC København
02/12/2018 18:00
Brøndby IF
1 0
Hobro IK
02/12/2018 18:00
Brøndby IF
1
0
Hobro IK
03/12/2018 19:00
AGF
2 1
Vejle BK
03/12/2018 19:00
AGF
2
1
Vejle BK
Runde 19
07/12/2018 19:00
FC Midtjylland
3 0
OB
07/12/2018 19:00
FC Midtjylland
3
0
OB
08/12/2018 16:00
Hobro IK
0 0
SønderjyskE
08/12/2018 16:00
Hobro IK
0
0
SønderjyskE
09/12/2018 12:00
Vendsyssel FF
0 1
Randers FC
09/12/2018 12:00
Vendsyssel FF
0
1
Randers FC
09/12/2018 14:00
AaB
2 4
AC Horsens
09/12/2018 14:00
AaB
2
4
AC Horsens
09/12/2018 16:00
FC København
3 0
Esbjerg fB
09/12/2018 16:00
FC København
3
0
Esbjerg fB
| Kampbilleder
09/12/2018 18:00
Vejle BK
1 2
Brøndby IF
09/12/2018 18:00
Vejle BK
1
2
Brøndby IF
10/12/2018 19:00
FC Nordsjælland
1 0
AGF
10/12/2018 19:00
FC Nordsjælland
1
0
AGF
Runde 20
14/12/2018 19:00
OB
1 2
AaB
14/12/2018 19:00
OB
1
2
AaB
15/12/2018 16:00
Randers FC
2 0
Vejle BK
15/12/2018 16:00
Randers FC
2
0
Vejle BK
16/12/2018 12:00
Esbjerg fB
3 0
FC Nordsjælland
16/12/2018 12:00
Esbjerg fB
3
0
FC Nordsjælland
16/12/2018 14:00
AC Horsens
1 3
FC Midtjylland
16/12/2018 14:00
AC Horsens
1
3
FC Midtjylland
16/12/2018 16:00
SønderjyskE
0 3
FC København
16/12/2018 16:00
SønderjyskE
0
3
FC København
16/12/2018 18:00
Brøndby IF
2 3
Vendsyssel FF
16/12/2018 18:00
Brøndby IF
2
3
Vendsyssel FF
| Kampbilleder
17/12/2018 19:00
AGF
1 0
Hobro IK
17/12/2018 19:00
AGF
1
0
Hobro IK
Runde 21
08/02/2019 19:00
AGF
2 0
Esbjerg fB
08/02/2019 19:00
AGF
2
0
Esbjerg fB
09/02/2019 16:00
Vejle BK
2 0
SønderjyskE
09/02/2019 16:00
Vejle BK
2
0
SønderjyskE
10/02/2019 12:00
Hobro IK
0 0
AC Horsens
10/02/2019 12:00
Hobro IK
0
0
AC Horsens
10/02/2019 14:00
AaB
0 3
Randers FC
10/02/2019 14:00
AaB
0
3
Randers FC
10/02/2019 16:00
FC Nordsjælland
3 3
Brøndby IF
10/02/2019 16:00
FC Nordsjælland
3
3
Brøndby IF
10/02/2019 18:00
FC København
6 1
OB
10/02/2019 18:00
FC København
6
1
OB
11/02/2019 19:00
Vendsyssel FF
0 1
FC Midtjylland
11/02/2019 19:00
Vendsyssel FF
0
1
FC Midtjylland
Runde 22
15/02/2019 19:00
SønderjyskE
0 2
AGF
15/02/2019 19:00
SønderjyskE
0
2
AGF
16/02/2019 16:00
FC Nordsjælland
2 1
Hobro IK
16/02/2019 16:00
FC Nordsjælland
2
1
Hobro IK
17/02/2019 12:00
AC Horsens
3 0
Vendsyssel FF
17/02/2019 12:00
AC Horsens
3
0
Vendsyssel FF
17/02/2019 14:00
OB
1 0
Vejle BK
17/02/2019 14:00
OB
1
0
Vejle BK
17/02/2019 16:00
Randers FC
0 2
FC København
17/02/2019 16:00
Randers FC
0
2
FC København
17/02/2019 18:00
Esbjerg fB
2 1
Brøndby IF
17/02/2019 18:00
Esbjerg fB
2
1
Brøndby IF
18/02/2019 19:00
FC Midtjylland
2 1
AaB
18/02/2019 19:00
FC Midtjylland
2
1
AaB
Runde 23
22/02/2019 19:00
AaB
3 0
SønderjyskE
22/02/2019 19:00
AaB
3
0
SønderjyskE
23/02/2019 16:00
Vejle BK
1 3
FC Nordsjælland
23/02/2019 16:00
Vejle BK
1
3
FC Nordsjælland
24/02/2019 12:00
Hobro IK
2 0
Esbjerg fB
24/02/2019 12:00
Hobro IK
2
0
Esbjerg fB
24/02/2019 14:00
AC Horsens
1 2
OB
24/02/2019 14:00
AC Horsens
1
2
OB
24/02/2019 16:00
AGF
1 2
FC Midtjylland
24/02/2019 16:00
AGF
1
2
FC Midtjylland
24/02/2019 18:00
Brøndby IF
2 1
Randers FC
24/02/2019 18:00
Brøndby IF
2
1
Randers FC
| Kampbilleder
25/02/2019 19:00
FC København
1 1
Vendsyssel FF
25/02/2019 19:00
FC København
1
1
Vendsyssel FF
Runde 24
01/03/2019 19:00
AaB
1 1
Hobro IK
01/03/2019 19:00
AaB
1
1
Hobro IK
02/03/2019 16:00
Esbjerg fB
1 0
AC Horsens
02/03/2019 16:00
Esbjerg fB
1
0
AC Horsens
03/03/2019 12:00
SønderjyskE
3 0
Randers FC
03/03/2019 12:00
SønderjyskE
3
0
Randers FC
03/03/2019 14:00
Vendsyssel FF
2 2
AGF
03/03/2019 14:00
Vendsyssel FF
2
2
AGF
03/03/2019 16:00
FC København
2 0
Vejle BK
03/03/2019 16:00
FC København
2
0
Vejle BK
03/03/2019 18:00
OB
2 0
Brøndby IF
03/03/2019 18:00
OB
2
0
Brøndby IF
04/03/2019 19:00
FC Midtjylland
3 3
FC Nordsjælland
04/03/2019 19:00
FC Midtjylland
3
3
FC Nordsjælland
Runde 25
08/03/2019 19:00
Hobro IK
1 2
FC Midtjylland
08/03/2019 19:00
Hobro IK
1
2
FC Midtjylland
09/03/2019 16:00
Vejle BK
1 1
Vendsyssel FF
09/03/2019 16:00
Vejle BK
1
1
Vendsyssel FF
10/03/2019 12:00
Randers FC
2 0
AC Horsens
10/03/2019 12:00
Randers FC
2
0
AC Horsens
10/03/2019 14:00
SønderjyskE
3 1
Esbjerg fB
10/03/2019 14:00
SønderjyskE
3
1
Esbjerg fB
10/03/2019 16:00
FC Nordsjælland
2 2
FC København
10/03/2019 16:00
FC Nordsjælland
2
2
FC København
10/03/2019 18:00
Brøndby IF
3 3
AaB
10/03/2019 18:00
Brøndby IF
3
3
AaB
11/03/2019 19:00
AGF
1 2
OB
11/03/2019 19:00
AGF
1
2
OB
Runde 26
17/03/2019 17:00
AaB
3 1
AGF
17/03/2019 17:00
AaB
3
1
AGF
17/03/2019 17:00
Vendsyssel FF
0 1
FC Nordsjælland
17/03/2019 17:00
Vendsyssel FF
0
1
FC Nordsjælland
17/03/2019 17:00
FC Midtjylland
2 1
SønderjyskE
17/03/2019 17:00
FC Midtjylland
2
1
SønderjyskE
17/03/2019 17:00
OB
1 0
Randers FC
17/03/2019 17:00
OB
1
0
Randers FC
17/03/2019 17:00
Esbjerg fB
2 1
Vejle BK
17/03/2019 17:00
Esbjerg fB
2
1
Vejle BK
17/03/2019 17:00
AC Horsens
1 3
Brøndby IF
17/03/2019 17:00
AC Horsens
1
3
Brøndby IF
17/03/2019 17:00
FC København
3 1
Hobro IK
17/03/2019 17:00
FC København
3
1
Hobro IK
Runde 27
29/03/2019 19:00
Brøndby IF
2 2
OB
29/03/2019 19:00
Brøndby IF
2
2
OB
30/03/2019 16:00
FC Midtjylland
0 0
FC Nordsjælland
30/03/2019 16:00
FC Midtjylland
0
0
FC Nordsjælland
31/03/2019 12:00
Vendsyssel FF
3 3
Hobro IK
31/03/2019 12:00
Vendsyssel FF
3
3
Hobro IK
31/03/2019 16:00
AaB
1 2
Randers FC
31/03/2019 16:00
AaB
1
2
Randers FC
31/03/2019 16:00
FC København
1 0
Esbjerg fB
31/03/2019 16:00
FC København
1
0
Esbjerg fB
31/03/2019 18:00
SønderjyskE
0 0
AC Horsens
31/03/2019 18:00
SønderjyskE
0
0
AC Horsens
01/04/2019 19:00
AGF
2 2
Vejle BK
01/04/2019 19:00
AGF
2
2
Vejle BK
Runde 28
05/04/2019 19:00
AC Horsens
0 3
AGF
05/04/2019 19:00
AC Horsens
0
3
AGF
06/04/2019 16:00
Randers FC
1 1
Vendsyssel FF
06/04/2019 16:00
Randers FC
1
1
Vendsyssel FF
07/04/2019 12:00
Hobro IK
1 1
AaB
07/04/2019 12:00
Hobro IK
1
1
AaB
07/04/2019 14:00
Vejle BK
4 1
SønderjyskE
07/04/2019 14:00
Vejle BK
4
1
SønderjyskE
07/04/2019 16:00
Esbjerg fB
2 2
FC Midtjylland
07/04/2019 16:00
Esbjerg fB
2
2
FC Midtjylland
07/04/2019 18:00
OB
0 1
FC København
07/04/2019 18:00
OB
0
1
FC København
08/04/2019 19:00
FC Nordsjælland
1 1
Brøndby IF
08/04/2019 19:00
FC Nordsjælland
1
1
Brøndby IF
Runde 29
12/04/2019 19:00
Vejle BK
3 0
AC Horsens
12/04/2019 19:00
Vejle BK
3
0
AC Horsens
13/04/2019 16:00
Vendsyssel FF
1 0
AaB
13/04/2019 16:00
Vendsyssel FF
1
0
AaB
</