Alka Superligaen 2016/2017

Grundspil

#
Klub
Kp
V
U
T
M+
M-
+/-
Pt
1
u u v v v
26
19
7
0
57
10
47
64
2
u v t v v
26
15
7
4
52
23
29
52
3
v u u v t
26
11
6
9
25
23
2
39
4
t t v v v
26
10
9
7
30
32
-2
39
5
u v u u t
26
10
8
8
44
29
15
38
6
t u v v v
26
9
8
9
41
41
0
35
7
t t t u t
26
9
6
11
26
32
-6
33
8
v v t u t
26
9
6
11
28
38
-10
33
9
v t v t t
26
7
9
10
31
46
-15
30
10
t u t t u
26
7
8
11
29
45
-16
29
11
v u v t v
26
7
7
12
26
32
-6
28
12
t u t u t
26
6
7
13
33
40
-7
25
13
u u v t v
26
6
7
13
29
40
-11
25
14
v u t t u
26
5
9
12
28
48
-20
24

Mesterspil

#
Klub
Kp
V
U
T
M+
M-
+/-
Pt
1
u v t t v
36
25
9
2
74
20
54
84
2
t t t t t
36
18
8
10
62
40
22
62
3
v v v v v
36
17
7
12
42
35
7
58
4
v t v v t
36
15
9
12
67
53
14
54
5
u t v t v
36
13
10
13
59
55
4
49
6
t v t v t
36
12
10
14
44
54
-10
46

Pulje 1

#
Klub
Kp
V
U
T
M+
M-
+/-
Pt
1
v t v u t
32
11
8
13
33
35
-2
41
2
v v t v u
32
10
9
13
33
38
-5
39
3
t v t t v
32
9
9
14
34
53
-19
36
4
t t v u u
32
6
12
14
32
54
-22
30

Pulje 2

#
Klub
Kp
V
U
T
M+
M-
+/-
Pt
1
t v t u t
32
10
8
14
30
45
-15
38
2
v u t t v
32
9
11
12
36
51
-15
38
3
t t v v v
32
10
7
15
45
46
-1
37
4
v u v u t
32
8
9
15
35
47
-12
33
Kvalificeret til Champions League 2017/2018: FC København
Kvalificeret til Europa League 2017/2018: Brøndby IF, Lyngby BK og FC Midtjylland
Nedrykkere: Esbjerg fB og Viborg FF

Playoff
Runde 1
15/07/2016 18:00
Viborg FF
0 4
FC Nordsjælland
15/07/2016 18:00
Viborg FF
0
4
FC Nordsjælland
15/07/2016 20:15
OB
0 0
Silkeborg IF
15/07/2016 20:15
OB
0
0
Silkeborg IF
16/07/2016 18:30
FC København
3 0
Lyngby BK
16/07/2016 18:30
FC København
3
0
Lyngby BK
17/07/2016 13:00
SønderjyskE
1 2
AGF
17/07/2016 13:00
SønderjyskE
1
2
AGF
17/07/2016 16:00
AaB
1 1
AC Horsens
17/07/2016 16:00
AaB
1
1
AC Horsens
17/07/2016 18:00
Brøndby IF
4 0
Esbjerg fB
17/07/2016 18:00
Brøndby IF
4
0
Esbjerg fB
18/07/2016 19:00
FC Midtjylland
2 2
Randers FC
18/07/2016 19:00
FC Midtjylland
2
2
Randers FC
Runde 2
22/07/2016 20:15
AGF
2 1
Viborg FF
22/07/2016 20:15
AGF
2
1
Viborg FF
23/07/2016 17:00
Esbjerg fB
0 4
FC København
23/07/2016 17:00
Esbjerg fB
0
4
FC København
24/07/2016 12:00
AC Horsens
1 1
SønderjyskE
24/07/2016 12:00
AC Horsens
1
1
SønderjyskE
24/07/2016 14:00
Lyngby BK
2 2
OB
24/07/2016 14:00
Lyngby BK
2
2
OB
24/07/2016 16:00
Silkeborg IF
0 2
Brøndby IF
24/07/2016 16:00
Silkeborg IF
0
2
Brøndby IF
24/07/2016 18:00
FC Nordsjælland
0 4
FC Midtjylland
24/07/2016 18:00
FC Nordsjælland
0
4
FC Midtjylland
24/07/2016 20:00
Randers FC
0 1
AaB
24/07/2016 20:00
Randers FC
0
1
AaB
Runde 3
29/07/2016 18:00
Viborg FF
2 1
Esbjerg fB
29/07/2016 18:00
Viborg FF
2
1
Esbjerg fB
30/07/2016 16:00
FC København
4 0
FC Nordsjælland
30/07/2016 16:00
FC København
4
0
FC Nordsjælland
31/07/2016 12:00
SønderjyskE
0 1
Lyngby BK
31/07/2016 12:00
SønderjyskE
0
1
Lyngby BK
31/07/2016 14:00
FC Midtjylland
3 0
Silkeborg IF
31/07/2016 14:00
FC Midtjylland
3
0
Silkeborg IF
31/07/2016 16:00
Brøndby IF
2 2
AC Horsens
31/07/2016 16:00
Brøndby IF
2
2
AC Horsens
31/07/2016 18:00
AGF
1 2
Randers FC
31/07/2016 18:00
AGF
1
2
Randers FC
01/08/2016 19:00
AaB
2 2
OB
01/08/2016 19:00
AaB
2
2
OB
Runde 4
05/08/2016 18:00
Randers FC
1 0
AC Horsens
05/08/2016 18:00
Randers FC
1
0
AC Horsens
05/08/2016 20:15
Silkeborg IF
0 4
Lyngby BK
05/08/2016 20:15
Silkeborg IF
0
4
Lyngby BK
06/08/2016 16:00
OB
0 0
Viborg FF
06/08/2016 16:00
OB
0
0
Viborg FF
07/08/2016 13:00
FC Nordsjælland
1 2
AaB
07/08/2016 13:00
FC Nordsjælland
1
2
AaB
07/08/2016 16:00
SønderjyskE
1 1
FC København
07/08/2016 16:00
SønderjyskE
1
1
FC København
07/08/2016 18:00
FC Midtjylland
3 3
Brøndby IF
07/08/2016 18:00
FC Midtjylland
3
3
Brøndby IF
08/08/2016 19:00
Esbjerg fB
2 2
AGF
08/08/2016 19:00
Esbjerg fB
2
2
AGF
Runde 5
12/08/2016 18:00
Viborg FF
0 1
Randers FC
12/08/2016 18:00
Viborg FF
0
1
Randers FC
12/08/2016 20:15
Lyngby BK
0 0
AGF
12/08/2016 20:15
Lyngby BK
0
0
AGF
13/08/2016 16:00
AC Horsens
3 3
Silkeborg IF
13/08/2016 16:00
AC Horsens
3
3
Silkeborg IF
13/08/2016 18:30
FC København
3 1
FC Midtjylland
13/08/2016 18:30
FC København
3
1
FC Midtjylland
14/08/2016 16:00
OB
3 1
FC Nordsjælland
14/08/2016 16:00
OB
3
1
FC Nordsjælland
14/08/2016 18:00
Brøndby IF
4 0
SønderjyskE
14/08/2016 18:00
Brøndby IF
4
0
SønderjyskE
15/08/2016 19:00
AaB
2 1
Esbjerg fB
15/08/2016 19:00
AaB
2
1
Esbjerg fB
Runde 6
19/08/2016 18:00
FC Nordsjælland
1 1
Randers FC
19/08/2016 18:00
FC Nordsjælland
1
1
Randers FC
| Kampbilleder
19/08/2016 20:15
AC Horsens
2 1
Lyngby BK
19/08/2016 20:15
AC Horsens
2
1
Lyngby BK
20/08/2016 18:30
FC København
1 1
AaB
20/08/2016 18:30
FC København
1
1
AaB
21/08/2016 13:00
Silkeborg IF
1 5
Viborg FF
21/08/2016 13:00
Silkeborg IF
1
5
Viborg FF
21/08/2016 16:00
AGF
0 7
Brøndby IF
21/08/2016 16:00
AGF
0
7
Brøndby IF
21/08/2016 16:00
FC Midtjylland
2 2
SønderjyskE
21/08/2016 16:00
FC Midtjylland
2
2
SønderjyskE
22/08/2016 19:00
Esbjerg fB
3 2
OB
22/08/2016 19:00
Esbjerg fB
3
2
OB
Runde 7
26/08/2016 18:00
Randers FC
1 0
Silkeborg IF
26/08/2016 18:00
Randers FC
1
0
Silkeborg IF
26/08/2016 20:15
Lyngby BK
0 1
FC Nordsjælland
26/08/2016 20:15
Lyngby BK
0
1
FC Nordsjælland
28/08/2016 12:00
SønderjyskE
1 1
Esbjerg fB
28/08/2016 12:00
SønderjyskE
1
1
Esbjerg fB
28/08/2016 14:00
OB
0 1
AC Horsens
28/08/2016 14:00
OB
0
1
AC Horsens
28/08/2016 16:00
Brøndby IF
1 1
FC København
28/08/2016 16:00
Brøndby IF
1
1
FC København
28/08/2016 18:00
AaB
2 1
AGF
28/08/2016 18:00
AaB
2
1
AGF
28/08/2016 20:00
Viborg FF
0 0
FC Midtjylland
28/08/2016 20:00
Viborg FF
0
0
FC Midtjylland
Runde 8
09/09/2016 18:00
Randers FC
2 0
Lyngby BK
09/09/2016 18:00
Randers FC
2
0
Lyngby BK
09/09/2016 20:15
FC Midtjylland
3 0
Esbjerg fB
09/09/2016 20:15
FC Midtjylland
3
0
Esbjerg fB
10/09/2016 14:00
Viborg FF
2 4
AC Horsens
10/09/2016 14:00
Viborg FF
2
4
AC Horsens
10/09/2016 16:00
FC København
2 0
OB
10/09/2016 16:00
FC København
2
0
OB
| Kampbilleder
11/09/2016 16:00
SønderjyskE
2 2
Silkeborg IF
11/09/2016 16:00
SønderjyskE
2
2
Silkeborg IF
11/09/2016 18:00
AaB
0 1
Brøndby IF
11/09/2016 18:00
AaB
0
1
Brøndby IF
12/09/2016 19:00
AGF
3 1
FC Nordsjælland
12/09/2016 19:00
AGF
3
1
FC Nordsjælland
Runde 9
16/09/2016 18:00
Esbjerg fB
1 1
Randers FC
16/09/2016 18:00
Esbjerg fB
1
1
Randers FC
17/09/2016 16:00
Silkeborg IF
1 0
AGF
17/09/2016 16:00
Silkeborg IF
1
0
AGF
18/09/2016 12:00
FC Nordsjælland
2 3
SønderjyskE
18/09/2016 12:00
FC Nordsjælland
2
3
SønderjyskE
18/09/2016 14:00
OB
0 1
FC Midtjylland
18/09/2016 14:00
OB
0
1
FC Midtjylland
18/09/2016 16:00
Brøndby IF
1 2
Viborg FF
18/09/2016 16:00
Brøndby IF
1
2
Viborg FF
18/09/2016 18:00
AC Horsens
0 2
FC København
18/09/2016 18:00
AC Horsens
0
2
FC København
19/09/2016 19:00
Lyngby BK
1 0
AaB
19/09/2016 19:00
Lyngby BK
1
0
AaB
Runde 10
20/09/2016 19:00
Esbjerg fB
0 0
Silkeborg IF
20/09/2016 19:00
Esbjerg fB
0
0
Silkeborg IF
21/09/2016 18:00
Randers FC
2 2
FC København
21/09/2016 18:00
Randers FC
2
2
FC København
21/09/2016 20:00
AGF
1 1
FC Midtjylland
21/09/2016 20:00
AGF
1
1
FC Midtjylland
21/09/2016 20:00
AC Horsens
0 0
FC Nordsjælland
21/09/2016 20:00
AC Horsens
0
0
FC Nordsjælland
22/09/2016 18:00
SønderjyskE
1 0
OB
22/09/2016 18:00
SønderjyskE
1
0
OB
22/09/2016 20:00
AaB
1 0
Viborg FF
22/09/2016 20:00
AaB
1
0
Viborg FF
22/09/2016 20:00
Lyngby BK
1 0
Brøndby IF
22/09/2016 20:00
Lyngby BK
1
0
Brøndby IF
Runde 11
24/09/2016 15:30
FC København
2 0
AGF
24/09/2016 15:30
FC København
2
0
AGF
25/09/2016 12:00
Viborg FF
0 1
Lyngby BK
25/09/2016 12:00
Viborg FF
0
1
Lyngby BK
25/09/2016 14:00
Randers FC
0 4
SønderjyskE
25/09/2016 14:00
Randers FC
0
4
SønderjyskE
25/09/2016 16:00
Brøndby IF
3 0
OB
25/09/2016 16:00
Brøndby IF
3
0
OB
25/09/2016 18:00
FC Midtjylland
5 2
AC Horsens
25/09/2016 18:00
FC Midtjylland
5
2
AC Horsens
25/09/2016 20:00
FC Nordsjælland
3 0
Esbjerg fB
25/09/2016 20:00
FC Nordsjælland
3
0
Esbjerg fB
26/09/2016 19:00
Silkeborg IF
5 3
AaB
26/09/2016 19:00
Silkeborg IF
5
3
AaB
Runde 12
30/09/2016 18:00
OB
2 1
AGF
30/09/2016 18:00
OB
2
1
AGF
30/09/2016 20:15
Silkeborg IF
2 2
FC Nordsjælland
30/09/2016 20:15
Silkeborg IF
2
2
FC Nordsjælland
01/10/2016 16:00
AC Horsens
1 0
Esbjerg fB
01/10/2016 16:00
AC Horsens
1
0
Esbjerg fB
02/10/2016 12:00
AaB
0 1
SønderjyskE
02/10/2016 12:00
AaB
0
1
SønderjyskE
02/10/2016 14:00
Lyngby BK
1 0
FC Midtjylland
02/10/2016 14:00
Lyngby BK
1
0
FC Midtjylland
02/10/2016 16:00
Viborg FF
0 0
FC København
02/10/2016 16:00
Viborg FF
0
0
FC København
02/10/2016 18:00
Brøndby IF
2 2
Randers FC
02/10/2016 18:00
Brøndby IF
2
2
Randers FC
Runde 13
14/10/2016 18:00
SønderjyskE
1 0
Viborg FF
14/10/2016 18:00
SønderjyskE
1
0
Viborg FF
14/10/2016 20:15
AGF
1 1
AC Horsens
14/10/2016 20:15
AGF
1
1
AC Horsens
15/10/2016 18:30
FC København
2 0
Silkeborg IF
15/10/2016 18:30
FC København
2
0
Silkeborg IF
16/10/2016 13:00
Randers FC
3 0
OB
16/10/2016 13:00
Randers FC
3
0
OB
16/10/2016 16:00
FC Nordsjælland
1 1
Brøndby IF
16/10/2016 16:00
FC Nordsjælland
1
1
Brøndby IF
16/10/2016 18:00
FC Midtjylland
2 0
AaB
16/10/2016 18:00
FC Midtjylland
2
0
AaB
17/10/2016 19:00
Esbjerg fB
2 2
Lyngby BK
17/10/2016 19:00
Esbjerg fB
2
2
Lyngby BK
Runde 14
21/10/2016 18:00
AaB
1 1
FC Nordsjælland
21/10/2016 18:00
AaB
1
1
FC Nordsjælland
21/10/2016 20:15
Viborg FF
1 3
Silkeborg IF
21/10/2016 20:15
Viborg FF
1
3
Silkeborg IF
22/10/2016 16:00
Lyngby BK
2 0
SønderjyskE
22/10/2016 16:00
Lyngby BK
2
0
SønderjyskE
23/10/2016 13:00
AC Horsens
1 0
Randers FC
23/10/2016 13:00
AC Horsens
1
0
Randers FC
23/10/2016 16:00
OB
0 3
FC København
23/10/2016 16:00
OB
0
3
FC København
23/10/2016 18:00
Brøndby IF
1 0
AGF
23/10/2016 18:00
Brøndby IF
1
0
AGF
24/10/2016 19:00
Esbjerg fB
1 3
FC Midtjylland
24/10/2016 19:00
Esbjerg fB
1
3
FC Midtjylland
Runde 15
28/10/2016 18:00
Silkeborg IF
1 1
OB
28/10/2016 18:00
Silkeborg IF
1
1
OB
28/10/2016 20:15
FC Nordsjælland
4 3
Viborg FF
28/10/2016 20:15
FC Nordsjælland
4
3
Viborg FF
29/10/2016 16:00
Lyngby BK
0 2
Randers FC
29/10/2016 16:00
Lyngby BK
0
2
Randers FC
30/10/2016 13:00
SønderjyskE
2 0
AC Horsens
30/10/2016 13:00
SønderjyskE
2
0
AC Horsens
30/10/2016 16:00
Brøndby IF
2 0
AaB
30/10/2016 16:00
Brøndby IF
2
0
AaB
30/10/2016 18:00
FC Midtjylland
1 3
FC København
30/10/2016 18:00
FC Midtjylland
1
3
FC København
31/10/2016 19:00
AGF
6 2
Esbjerg fB
31/10/2016 19:00
AGF
6
2
Esbjerg fB
Runde 16
04/11/2016 18:00
Esbjerg fB
3 0
AaB
04/11/2016 18:00
Esbjerg fB
3
0
AaB
04/11/2016 20:15
AGF
0 0
Silkeborg IF
04/11/2016 20:15
AGF
0
0
Silkeborg IF
05/11/2016 16:00
Randers FC
2 1
FC Nordsjælland
05/11/2016 16:00
Randers FC
2
1
FC Nordsjælland
06/11/2016 12:00
OB
1 2
Lyngby BK
06/11/2016 12:00
OB
1
2
Lyngby BK
06/11/2016 14:00
AC Horsens
1 5
FC Midtjylland
06/11/2016 14:00
AC Horsens
1
5
FC Midtjylland
06/11/2016 16:00
Viborg FF
1 2
Brøndby IF
06/11/2016 16:00
Viborg FF
1
2
Brøndby IF
06/11/2016 18:00
FC København
4 0
SønderjyskE
06/11/2016 18:00
FC København
4
0
SønderjyskE
Runde 17
18/11/2016 18:00
Lyngby BK
0 1
AC Horsens
18/11/2016 18:00
Lyngby BK
0
1
AC Horsens
18/11/2016 20:15
AaB
1 2
FC København
18/11/2016 20:15
AaB
1
2
FC København
19/11/2016 16:00
FC Nordsjælland
3 2
AGF
19/11/2016 16:00
FC Nordsjælland
3
2
AGF
20/11/2016 13:00
Randers FC
2 1
Viborg FF
20/11/2016 13:00
Randers FC
2
1
Viborg FF
20/11/2016 16:00
OB
1 0
Brøndby IF
20/11/2016 16:00
OB
1
0
Brøndby IF
20/11/2016 18:00
SønderjyskE
1 0
FC Midtjylland
20/11/2016 18:00
SønderjyskE
1
0
FC Midtjylland
21/11/2016 19:00
Silkeborg IF
3 0
Esbjerg fB
21/11/2016 19:00
Silkeborg IF
3
0
Esbjerg fB
Runde 18
25/11/2016 18:00
AaB
2 1
Randers FC
25/11/2016 18:00
AaB
2
1
Randers FC
25/11/2016 20:15
AC Horsens
1 5
AGF
25/11/2016 20:15
AC Horsens
1
5
AGF
26/11/2016 16:00
Viborg FF
2 2
SønderjyskE
26/11/2016 16:00
Viborg FF
2
2
SønderjyskE
26/11/2016 18:00
Lyngby BK
0 1
FC København
26/11/2016 18:00
Lyngby BK
0
1
FC København
27/11/2016 16:00
Esbjerg fB
2 2
FC Nordsjælland
27/11/2016 16:00
Esbjerg fB
2
2
FC Nordsjælland
27/11/2016 18:00
Brøndby IF
3 1
Silkeborg IF
27/11/2016 18:00
Brøndby IF
3
1
Silkeborg IF
28/11/2016 19:00
FC Midtjylland
1 0
OB
28/11/2016 19:00
FC Midtjylland
1
0
OB
Runde 19
29/11/2016 18:00
AGF
0 1
Lyngby BK
29/11/2016 18:00
AGF
0
1
Lyngby BK
29/11/2016 18:00
SønderjyskE
1 1
AaB
29/11/2016 18:00
SønderjyskE
1
1
AaB
29/11/2016 20:00
FC København
4 0
Viborg FF
29/11/2016 20:00
FC København
4
0
Viborg FF
30/11/2016 18:00
FC Nordsjælland
2 1
AC Horsens
30/11/2016 18:00
FC Nordsjælland
2
1
AC Horsens
30/11/2016 20:00
Randers FC
0 1
Brøndby IF
30/11/2016 20:00
Randers FC
0
1
Brøndby IF
01/12/2016 18:00
Silkeborg IF
2 1
FC Midtjylland
01/12/2016 18:00
Silkeborg IF
2
1
FC Midtjylland
01/12/2016 20:00
OB
0 1
Esbjerg fB
01/12/2016 20:00
OB
0
1
Esbjerg fB
Runde 20
03/12/2016 16:00
AC Horsens
1 2
Viborg FF
03/12/2016 16:00
AC Horsens
1
2
Viborg FF
03/12/2016 18:30
FC København
1 0
Randers FC
03/12/2016 18:30
FC København
1
0
Randers FC
| Kampbilleder
04/12/2016 14:00
FC Nordsjælland
0 1
OB
04/12/2016 14:00
FC Nordsjælland
0
1
OB
04/12/2016 16:00
Esbjerg fB
1 1
Brøndby IF
04/12/2016 16:00
Esbjerg fB
1
1
Brøndby IF
04/12/2016 18:00
FC Midtjylland
0 1
AGF
04/12/2016 18:00
FC Midtjylland
0
1
AGF
05/12/2016 18:00
Silkeborg IF
1 1
SønderjyskE
05/12/2016 18:00
Silkeborg IF
1
1
SønderjyskE
05/12/2016 20:00
AaB
1 0
Lyngby BK
05/12/2016 20:00
AaB
1
0
Lyngby BK
Runde 21
09/12/2016 18:00
AC Horsens
3 0
AaB
09/12/2016 18:00
AC Horsens
3
0
AaB
09/12/2016 20:15
SønderjyskE
0 0
FC Nordsjælland
09/12/2016 20:15
SønderjyskE
0
0
FC Nordsjælland
10/12/2016 16:00
Lyngby BK
1 1
Silkeborg IF
10/12/2016 16:00
Lyngby BK
1
1
Silkeborg IF
11/12/2016 13:00
Randers FC
0 2
Esbjerg fB
11/12/2016 13:00
Randers FC
0
2
Esbjerg fB
11/12/2016 16:00
AGF
0 1
FC København
11/12/2016 16:00
AGF
0
1
FC København
11/12/2016 18:00
Brøndby IF
2 1
FC Midtjylland
11/12/2016 18:00
Brøndby IF
2
1
FC Midtjylland
12/12/2016 19:00
Viborg FF
1 1
OB
12/12/2016 19:00
Viborg FF
1
1
OB
Runde 22
17/02/2017 18:00
FC Nordsjælland
0 1
Lyngby BK
17/02/2017 18:00
FC Nordsjælland
0
1
Lyngby BK
17/02/2017 20:15
Esbjerg fB
3 0
SønderjyskE
17/02/2017 20:15
Esbjerg fB
3
0
SønderjyskE
18/02/2017 16:00
Silkeborg IF
1 0
AC Horsens
18/02/2017 16:00
Silkeborg IF
1
0
AC Horsens
19/02/2017 13:30
FC København
0 0
Brøndby IF
19/02/2017 13:30
FC København
0
0
Brøndby IF
19/02/2017 16:00
AGF
1 2
AaB
19/02/2017 16:00
AGF
1
2
AaB
19/02/2017 18:00
FC Midtjylland
0 0
Viborg FF
19/02/2017 18:00
FC Midtjylland
0
0
Viborg FF
20/02/2017 19:00
OB
3 0
Randers FC
20/02/2017 19:00
OB
3
0
Randers FC
Runde 23
24/02/2017 20:15
Randers FC
0 2
FC Midtjylland
24/02/2017 20:15
Randers FC
0
2
FC Midtjylland
25/02/2017 16:00
AC Horsens
1 1
OB
25/02/2017 16:00
AC Horsens
1
1
OB
26/02/2017 13:00
AaB
3 0
Silkeborg IF
26/02/2017 13:00
AaB
3
0
Silkeborg IF
26/02/2017 16:00
FC Nordsjælland
1 1
FC København
26/02/2017 16:00
FC Nordsjælland
1
1
FC København
26/02/2017 18:00
SønderjyskE
1 2
Brøndby IF
26/02/2017 18:00
SønderjyskE
1
2
Brøndby IF
27/02/2017 17:00
Lyngby BK
0 0
Esbjerg fB
27/02/2017 17:00
Lyngby BK
0
0
Esbjerg fB
27/02/2017 19:00
Viborg FF
1 1
AGF
27/02/2017 19:00
Viborg FF
1
1
AGF
Runde 24
03/03/2017 18:00
Esbjerg fB
1 3
Viborg FF
03/03/2017 18:00
Esbjerg fB
1
3
Viborg FF
03/03/2017 20:15
FC Midtjylland
1 1
Lyngby BK
03/03/2017 20:15
FC Midtjylland
1
1
Lyngby BK
04/03/2017 16:00
AGF
1 2
SønderjyskE
04/03/2017 16:00
AGF
1
2
SønderjyskE
05/03/2017 13:00
Silkeborg IF
2 0
Randers FC
05/03/2017 13:00
Silkeborg IF
2
0
Randers FC
05/03/2017 16:00
FC København
5 0
AC Horsens
05/03/2017 16:00
FC København
5
0
AC Horsens
05/03/2017 18:00
Brøndby IF
2 3
FC Nordsjælland
05/03/2017 18:00
Brøndby IF
2
3
FC Nordsjælland
06/03/2017 19:00
OB
4 0
AaB
06/03/2017 19:00
OB
4
0
AaB
Runde 25
10/03/2017 18:00
Randers FC
1 1
AGF
10/03/2017 18:00
Randers FC
1
1
AGF
10/03/2017 20:15
FC Nordsjælland
5 1
Silkeborg IF
10/03/2017 20:15
FC Nordsjælland
5
1
Silkeborg IF
| Kampbilleder
11/03/2017 16:00
Lyngby BK
1 0
Viborg FF
11/03/2017 16:00
Lyngby BK
1
0
Viborg FF
12/03/2017 13:00
OB
0 1
SønderjyskE
12/03/2017 13:00
OB
0
1
SønderjyskE
12/03/2017 16:00
AC Horsens
0 2
Brøndby IF
12/03/2017 16:00
AC Horsens
0
2
Brøndby IF
12/03/2017 18:00
FC København
2 0
Esbjerg fB
12/03/2017 18:00
FC København
2
0
Esbjerg fB
13/03/2017 19:00
AaB
1 1
FC Midtjylland
13/03/2017 19:00
AaB
1
1
FC Midtjylland
Runde 26
19/03/2017 17:00
AGF
1 2
OB
19/03/2017 17:00
AGF
1
2
OB
19/03/2017 17:00
Brøndby IF
3 2
Lyngby BK
19/03/2017 17:00
Brøndby IF
3
2
Lyngby BK
19/03/2017 17:00
Esbjerg fB
1 1
AC Horsens
19/03/2017 17:00
Esbjerg fB
1
1
AC Horsens
19/03/2017 17:00
FC Midtjylland
1 2
FC Nordsjælland
19/03/2017 17:00
FC Midtjylland
1
2
FC Nordsjælland
19/03/2017 17:00
Viborg FF
2 1
AaB
19/03/2017 17:00
Viborg FF
2
1
AaB
19/03/2017 17:00
Silkeborg IF
1 3
FC København
19/03/2017 17:00
Silkeborg IF
1
3
FC København
19/03/2017 17:00
SønderjyskE
1 0
Randers FC
19/03/2017 17:00
SønderjyskE
1
0
Randers FC
Runde 27
31/03/2017 18:00
AC Horsens
0 0
OB
31/03/2017 18:00
AC Horsens
0
0
OB
31/03/2017 20:15
FC Nordsjælland
2 0
Lyngby BK
31/03/2017 20:15
FC Nordsjælland
2
0
Lyngby BK
| Kampbilleder
01/04/2017 16:00
Silkeborg IF
0 0
AaB
01/04/2017 16:00
Silkeborg IF
0
0
AaB
02/04/2017 13:00
Esbjerg fB
0 0
Randers FC
02/04/2017 13:00
Esbjerg fB
0
0
Randers FC
02/04/2017 16:00
Viborg FF
2 4
AGF
02/04/2017 16:00
Viborg FF
2
4
AGF
02/04/2017 18:00
Brøndby IF
3 2
FC Midtjylland
02/04/2017 18:00
Brøndby IF
3
2
FC Midtjylland
03/04/2017 19:00
SønderjyskE
1 2
FC København
03/04/2017 19:00
SønderjyskE
1
2
FC København
Runde 28
07/04/2017 18:00
OB
3 0
Esbjerg fB
07/04/2017 18:00
OB
3
0
Esbjerg fB
07/04/2017 20:15
Randers FC
2 0
AC Horsens
07/04/2017 20:15
Randers FC
2
0
AC Horsens
08/04/2017 16:00
AaB
0 1
Viborg FF
08/04/2017 16:00
AaB
0
1
Viborg FF
09/04/2017 13:00
FC Midtjylland
3 1
SønderjyskE
09/04/2017 13:00
FC Midtjylland
3
1
SønderjyskE
09/04/2017 16:00
Lyngby BK
1 2
Brøndby IF
09/04/2017 16:00
Lyngby BK
1
2
Brøndby IF
09/04/2017 18:00
FC København
1 1
FC Nordsjælland
09/04/2017 18:00
FC København
1
1
FC Nordsjælland
10/04/2017 19:00
AGF
1 3
Silkeborg IF
10/04/2017 19:00
AGF
1
3
Silkeborg IF
Runde 29
14/04/2017 15:30
SønderjyskE
1 4
FC Nordsjælland
14/04/2017 15:30
SønderjyskE
1
4
FC Nordsjælland
15/04/2017 18:00
Esbjerg fB
0 1
AC Horsens
15/04/2017 18:00
Esbjerg fB
0
1